štvrtok 26. septembra 2013

Auf Wiesn!

Áno, v sobotu 21.9. sa začal OKTOBERFEST. V nedeľu ráno bol tradičný parade v kostýmoch, ktorý trval vyše dvoch hodín. Bol to skvelý zážitok - muzikanti, vozy, kone, zvieratá, autá, sprievod, ženy, deti a muži, všetci v krásnych kostýmoch. V sprievode hrala tradičná hudba, počasie bolo na jednotku, ľudia sa tlačili a fotografovali jeden cez druhého, účastníci sa usmievali a mávali, chlapi obzerali ženy, ženy obzerali chlapov. Potom sme sa presunuli na Wiesn. Bola nedeľa, čo znamená plno detí, rodín a turistov. Najkrajšie na celom oktoberfeste je, že väčšina má tradičný odev - dirndl, lederhosen, domáci či turisti, to je jedno. Miešajú sa tu vône, pražené mandle, klobáska, kuriatko, ryby, mäsko, odolať je zázrak. Bierzelte sú plné, dostať sa k stolu je pre väčšiu skupinu takmer nemožné. Jeden maß (litrové pivo) stojí cca 9,85€, čo turistom vôbec neprekáža, ide predsa o atmosféru. V stanoch hrá kapela, spieva sa, tancuje na stoloch, každý je kamarát s každým. Organizácia je na úrovni, policajti, sanitári na každom kroku, security pred každým stánkom kontrolujú obsah kabelky, v metre pracovníci dávajú pozor na bezpečnosť. Pripitých\opitých je veľa, treba si dávať pozor pod nohy, ale nič strašné to zas nie je. 
Mňa najviac baví obzerať ľudí, štýlove dirndle, kockované košele, vesty, klobúky či mokasíny na chlapoch. Mladí či starí, šmrnc majú všetci! 
Jedným slovom - zážitok. 5 komentárov:

  1. hromada ľudí. wuaa muselo tam byť pekno pekne.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. There is more to reweaving than just restringing pearls. Repeating a pattern is one thing, but dealing with small pearls which are often clogged with glue and horse hair is something else entirely.Pearls jewellery London have been restoring seed pearl jewelry for over 25 years. I have spent years restoring pieces for Sotheby’s and Christies auction houses.

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Jsi prostě nádherná, září z tebe strašně moc pozitivní energie!)

    OdpovedaťOdstrániť